V nedeľu 11.mája privíta Medická záhrada Bratislavčanov na Dni rodiny 2014

V nedeľu 11.mája privíta Medická záhrada Bratislavčanov na Dni rodiny 2014

Deň rodiny 2014, BratislavaBratislava (9.5.2014) V nedeľu 11. mája bude pokračovať štafeta 6. ročníka Dňa rodiny podujatím v bratislavskej Medickej záhrade. Podujatím, ktorého cieľom je verejne manifestovať podporu prirodzenej rodiny založenej na manželstve jedného muža a jednej ženy s láskou prijímajúcich deti ako dar si na Slovensku pripomíname 20. výročie Medzinárodného roku rodiny a Medzinárodný deň rodín (15. máj).

Hlavný kultúrno-spoločenský a zábavno-súťažný program začne o 14.00. Bude zložený z pódiového programu ako aj súbežne prebiehajúcich mimo pódiových, zážitkových aktivít pre rodiny a mládež, z workshopov a detských atrakcií.

Z pódia prídu podporiť Deň rodiny okrem známych osobností aj Richard Kráľovič & Martin Žák s Chillout párty (pódiový program plný hudby, veselých scénok a zábavy pre každého), deti zo základných škôl so svojimi hudobno-tanečnými a recitačnými vstupmi, bábkové divadlo Kiki & Didi , či známa gospelová kapela Lámačské chvály.

“Pre účastníkov Dňa rodiny, sme si pripravili Päť jazykov lásky. Tí, ktorí budú chcieť , budú mať možnosť tieto jazyky lásky nielen spoznať, ale sa aj nimi naučiť hovoriť, čo môže prispieť k zlepšeniu vášho rodinného života, priateľstiev a vzťahov dávno po skončení nášho podujatia,” prezradil Michal Svetko zo Spoločenstva pri Dóme sv. Martina, ktoré v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií organizuje toto bratislavské podujatie.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie nebude konať v Medickej záhrade, ale sa uskutoční vo Veľkej sále Univerzitného pastoračného centra Jozefa Freinademetza v Mlynskej Doline (konečná zastávky autobusu 39, Staré grunty 36)

6. ročník Dňa rodiny bude prebiehať počas májových a júnových víkendov vo viac ako dvadsiatich mestách a obciach Slovenska. Celoslovenskú oslavu rodiny koordinuje Fórum kresťanských inštitúcií, ktoré bolo iniciátorom a organizátorom prvého celoslovenského Dňa rodiny v Bratislave v roku 2009. Bližšie informácie o miestach a dátumoch podujatí Dňa rodiny 2014 sú zverejnené na novej webstránke podujatia – www.denrodiny.sk a facebooku Dňa rodiny.

Na celoslovenskej úrovni Deň rodiny 2014 podporila cestovná kancelária Awertour, ktorá je hlavným celoslovenským partnerom a nadácie Konrad Adenauer Stiftung a Renovabis. Mediálne podporili na celoslovenskej úrovni Deň rodiny vydavateľská spoločnosť regionPRESS, Tlačová kancelária KBS, Katolícke Noviny, Slovo- oficiálny časopis gréckokatolíckej cirkvi, časopis Família, TV Lux, rádio Lumen a rádio 7 a internetové portály rodinka, cesta+, postoy.sk, zachej.sk a Vyveska.sk.