Košičania už túto sobotu ako prví povedia nahlas svoje Áno rodine

Košičania už túto sobotu ako prví povedia nahlas svoje Áno rodine

Dieťa (ilust. foto, Deň rodiny Košice)V sobotu 3. mája odštartuje v Košiciach už 6. ročník Dňa rodiny, ktorým si na Slovensku pripomíname 20. výročie Medzinárodného roku rodiny a Medzinárodný deň rodín (15. máj). “Rodina ako spoločenstvo lásky je povolaná vytvárať teplo domova pre každého človeka na svete. Chceme prezentovať krásu a potrebu prirodzených rodín pre harmonický vývoj detí. Motto podujatia: “Aby deti otca mali, aby mali mamu” je v súčasnosti ešte aktuálnejšie ako v predchádzajúcich rokoch,” uviedla Monika Rimarčíková z Inštitútu rodiny. Ten organizuje Deň rodiny v Košiciach v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií od roku 2010.

Hlavnému kultúrno – spoločenskému a zábavno – súťažnému programu, ktorý začne na Hlavnej ulici o 13.00 bude predchádzať svätá omša o 11.30 v Dóme svätej Alžbety. Pre účastníkov podujatia popri zaujímavom pódiovom programe v ktorom vystúpia Orchester Klasik band, Tanečné štúdio Ellegance, Peter Milenky band, DFS Viva, umelci z Divadla Maškrta, či Folklórny súbor Železiar čaká už tradične zaujímavý a hodnotný sprievodný program s veľkou rodinnou súťažou, detskými atrakciami, maľovaním na tvár a trhom prorodinných organizácií spojeným s poskytovaním poradenstva. Deň rodiny bude ukončený ďakovnou bohoslužbou v katedrálnom chráme Narodenia presvätej Bohorodičky na Moyzesovej ulici o 18:00 hodine.

Šiesty ročník Dňa rodiny bude prebiehať počas májových a júnových víkendov vo viac ako dvadsiatich mestách a obciach Slovenska. Celoslovenskú oslavu rodiny koordinuje Fórum kresťanských inštitúcií, ktoré bolo iniciátorom a organizátorom prvého celoslovenského Dňa rodiny v Bratislave v roku 2009. Bližšie informácie o miestach a dátumoch podujatí Dňa rodiny 2014 sú zverejnené na novej webstránke podujatia – www.denrodiny.sk a facebooku Dňa rodiny. Na celoslovenskej úrovni Deň rodiny 2014 podporila cestovná kancelária Awertour, ktorá je hlavným celoslovenským partnerom a nadácie Konrad Adenauer Stiftung a Renovabis. Mediálne podporili na celoslovenskej úrovni Deň rodiny vydavateľská spoločnosť regionPRESS, Tlačová kancelária KBS, Katolícke Noviny, Slovo – oficiálny časopis gréckokatolíckej cirkvi, časopis família, TV Lux, Rádio LUMEN a rádio 7 a internetové portály rodinka, cesta+, postoy.sk, zachej.sk a Vyveska.sk.

Informoval: Jozef Predáč