Tipy na týždeň – medzinárodná konferencia, kampaň Sviečka za nenarodené deti a Gospel workshop 2018

Tipy na týždeň – medzinárodná konferencia, kampaň Sviečka za nenarodené deti a Gospel workshop 2018

Aj keď sa nám už začína chladnejšie jesenné počasie, veríme, že Vás to neodradí zúčastniť sa niektorého zo zaujímavých podujatí, ktoré pre Vás máme v ponuke. Čaká nás medzinárodná konferencia EÚ a členské štáty – zodpovednosť za náboženskú slobodu vo svete,  kampaň Sviečka za nenarodené deti a Gospel workshop 2018. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

EÚ a členské krajiny – zodpovednosť za náboženskú slobodu vo svete

Inštitút pre prácu, vzdelávanie a rodinu, o.z. s podporou FKI, CitizenGo a ďalších partnerov organizuje dňa 30. októbra 2018 medzinárodnú konferenciu EÚ a členské krajiny – zodpovednosť za náboženskú slobodu vo svete. Témami konferencie budú stav náboženskej slobody vo svete, pomoc cirkví a členských štátov EÚ prenasledovaným kresťanom, rešpektovanie slobody svedomia a náboženská sloboda v Európe ako aj skúsenosti z pracovných ciest na Blízkom východe. Na konferencii vystúpia Anna Verešová a Marián Kéry z NR SR, poslanci európskeho parlamentu Branislav Škripek a Andrzej Grzyb (Poľsko), Mark von Riedemann z organizácie ACN (Pomoc trpiacej cirkvi), ale aj Petr Jašek – bývalý väzeň pre vieru v Sudáne a mnohí ďalší. Konferencia sa bude konať v Centre Salvator v Bratislave a prihlásiť sa na ňu môžete do 24. októbra. Záštitu nad podujatím prevzal Ján Figeľ – Osobitný vyslanec pre podporu slobody náboženstva alebo viery mimo EÚ.

Sviečka za nenarodené deti

2. novembra sa na cintorínoch a v oknách obydlí rozhoria symbolické sviece, ktoré vyjadria solidaritu a tichú spomienku na zomrelé nenarodené deti. Hlavnou myšlienkou kampane Sviečka za nenarodené deti je spojiť Spomienku na všetkých verných zosnulých, ktorú slávime 2. novembra, so spomienkou na nenarodené deti, ktoré zomreli pri potrate. Tento rok prebieha už 16. ročník tejto kampane. V rámci verejnej zbierky spojenej s predajom symbolických sviečok s logom kampane sa zbierajú finančné prostriedky, ktoré umožnia celoročnú realizáciu projektov a aktivít zameraných na ochranu ľudského života a jeho dôstojnosti. Sviečku s logom je možné zakúpiť si už teraz vo viac ako 500 farnostiach, spoločenstvách a školách po celom Slovensku. Súčasťou kampane budú aj tento rok Večery milosrdenstva v šiestich slovenských mestách (Trnava, Prešov, Košice, Žilina, Partizánske, Levice). Ide o chválové stretnutia, kde sú pozvaní všetci, ktorí chcú poďakovať Bohu za dar života, spomenúť si na nenarodené deti a ich rodiny, a modliť sa za úctu ku každému človeku od počatia. Organizátorom kampane je Fórum života.

Gospel wokshop 2018

Pozývame Vás na trojdňové hudobné podujatie Gospel wokrshop 2018, počas ktorého majú milovníci spevu a hudby jedinečnú príležitosť rozvíjať svoj talent pod vedením britského dirigenta, odborníka a skúseného lektora Colina Vassella. Podujatie sa bude konať v dňoch 09. až 11. novembra v Trstenej a je určené nielen pre aktívnych spevákov a zboristov, ale pre všetkých, ktorí radi spievajú a chcú na svojom prejave pracovať a pritom zažiť niečo nové. Účastníci sa počas jedného víkendu stávajú súčasťou veľkého zboru a pod vedením zahraničného lektora nacvičia gospelové piesne a spoločne vytvoria jeden originálny spevokol. Gospel workshop vrcholí na konci tretieho dňa záverečným vystúpením v podobe Galakoncertu pre širokú verejnosť. Ten sa uskutoční 11. novembra 2018 (nedeľa) o 18:00 hodine v Dome kultúry v Trstenej. Gospel workshop organizuje OZ V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.