Tipy na týždeň – Kurz za vnútorné uzdravenie, Alfa kurz v Prešove a seminár Manželstvo “v záruke”

Tipy na týždeň – Kurz za vnútorné uzdravenie, Alfa kurz v Prešove a seminár Manželstvo “v záruke”

Ak hľadáte “nový vietor do svojich plachiet”, aby Váš vzťah s Bohom, ale aj s ľuďmi okolo Vás nabral správny smer, máme pre Vás pozvánku na tieto akcie. Čaká nás Kurz za vnútorné uzdravenie, Alfa kurz v Prešove a Seminár Manželstvo “v záruke”. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Kurz za vnútorné uzdravenie

Pozývame Vás do Vyšného Klátova na Kurz za vnútorné uzdravenie, ktorý sa bude konať v dňoch 1. – 3. februára. Tématicky sa tento kurz bude venovať uzdraveniu zranení zo vzťahov, konkrétne pri odmietnutí a opustení. Sme stvorení pre lásku, ona nám umožňuje rásť tak, ako Boh zamýšľal, to znamená v celku a zdraví. Bez lásky ochorieme a telo, duša i duch sa budú rozchádzať. Skúsenosti z minulosti, keď sme stratili lásku, v nás môžu vyvolať veľký stres na duševnej, emocionálnej a fyzickej rovine, čo sa napokon prejaví v rôznych chorobách. Pozývame na toto stretnutie všetkých, ktorí chcú zažiť uzdravujúci dotyk Boha a povzbudzujeme Vás slovami pápeža Františka: “Zázraky sa dejú. Ale potrebujú modlitbu! Odvážnu modlitbu, ktorá sa usiluje o zázrak.”

Alfa kurz

Spoločenstvo MaranaTha z Prešova otvára v piatok 1. februára ďalší Alfa kurz určený pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s kresťanstvom, novoobrátených kresťanov, ale ja pre tých, ktorí túžia oživiť základy svojej viery. Alfa kurz je otvorená šanca pre každého, kto chce spoznať alebo prehĺbiť svoju kresťanskú vieru. Prebieha formou 10 stretnutí v slobodnej a príjemnej atmosfére, kde je možné počúvať, pýtať sa, diskutovať a objavovať. Na každom stretnutí sa budeme venovať jednej téme ako napr. „Kto je Ježiš?“, „Prečo a ako sa modliť?“ a po nej bude nasledovať diskusia v skupinách. Kurz bude prebiehať v Komunitno-pastoračnom centre Jána Pavla II. v Prešove. Kurz je odporúčaný aj navyššími katolíckymi lídrami.

Seminár Manželstvo “v záruke”

Pozývame manželské páry, ktoré sú do 7 rokov od uzavretia sviatosti manželstva na formačné stretnutie, ktoré sa uskutoční v Beckove v Centre novej evanjelizácie JP II. v dňoch 1. až 3. februára. Kňaz spolu s dvomi manželskými pármi, ktorí seminár budú viesť, Vám vytvoria priestor, aby ste sa mohli prehĺbiť v poznaní Božieho zámeru s manželstvom, otvoriť nové možnosti vášho vzťahu a pomôcť Vám porozumieť, že mnohé problémy sú podobné a majú riešenie. Počas stretnutia zažijete prednášky, katechézy, zdieľanie v skupinkách, sv. omše a sviatostné zmierenie s Bohom, čas na stíšenie sa a oddych a spoznanie toho, že problémy majú aj iné manželstvá. Stretnutie Manželstvo “v záruke” je určené manželom, ktorí očakávajú od manželstva “viac”, tým, ktorí to i v čase krízy nechcú vzdať, ale hľadajú riešenie, ale aj tým, ktorí prestávajú veriť, že vernosť do smrti je reálna.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.