FKI víta hlas politikov usilujúcich o ochranu manželstva a rodiny

FKI víta hlas politikov usilujúcich o ochranu manželstva a rodiny

Deň rodinyBratislava, 6. marca 2014 – Fórum kresťanských inštitúcií (FKI) považuje fungujúcu rodinu a manželstvo jedného muža a jednej ženy za kľúčovú podmienku dlhodobého udržania a rozvoja spoločnosti. Preto víta povýšenie formulácie Zákona o rodine na úroveň Ústavného zákona. Ide o vety: „Manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru.“ Dohodu predstavil predseda NR SR Pavol Paška (Smer) s predsedom poslaneckého klubu KDH a prezidentským kandidátom Ľudovej platformy (SDKÚ, Most-Híd a KDH) Pavlom Hrušovským 28. februára 2014.

„Doteraz som nepočul vecnú kritiku navrhovaných zmien. Postoj Pavla Hrušovského a jeho slová, že mu na prorodinnej téme záleží viac ako na jeho osobných preferenciách v prezidentskej kampani oceňujem.“ povedal predsedu FKI František Neupauer, ktorého na druhej strane sklamal hlas viacerých politikov, ktorí neriešia obsah, ale podsúvajú politický obchod. „Verím, že napriek straníckym vyhláseniam poslanci naprieč parlamentom vnímajú a budú vnímať túto tému ako celospoločenský pozitívny posun. Ďalšou témou, kde by mal vládnuť celospoločenský konsenzus je napríklad problematika extrémnej chudoby,“ uviedol.

FKI, ako hlavný nositeľ a iniciátor medzinárodného dňa rodiny na Slovensku (15. máj) už piaty rok pripravuje s desiatkami partnerov v obciach i mestách Deň rodiny (www.denrodiny.sk). Na začiatku FKI roka deklarovalo, že chce napomôcť dôstojným oslavám 20. výročie vyhlásenia Medzinárodného roka rodiny. „Je to aj v duchu výzvy OSN krajinám, vládam, mimovládnym organizáciám a občanom, aby v tomto roku podporili i legislatívne iniciatívy v prospech rodiny,“ doplnila Katarína Hulmanová, členka predsedníctva FKI.