13. apríl: Deň nespravodlivo stíhaných

13. apríl: Deň nespravodlivo stíhaných

Tvár neslobody: Mária Tencerová
Tvár neslobody: Mária Tencerová, rod. Tužinská

Aj tento rok si Vás dovoľujeme pozvať k modlitbe a prejavu solidarity s prenasledovanými pri príležitosti Dňa nespravodlivo stíhaných – v piatok 13. apríla. Spoločne sa zjednotíme v modlitbe o 21:00 hod. počas Pobožnosti solidarity s prenasledovanými kresťanmi. V Bratislave v Katedrále sv. Martina sa bude pobožnosťi už o 20.00 hod. predsedať otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Počas pobožnosti o. i. zaznejú príbehy žien, ktoré boli odsúdené len preto, že ukrývali rehoľníkov. Zároveň budeme prosiť a solidarizovať aj s prenasledovanými v dnešnom svete.

Ako sa môžete pripojiť vo Vašej farnosti

Pozývame Vás, aby ste sa pridali k Pobožnosti solidarity vo Vašej farnosti alebo takúto pobožnosť sami iniciovali. Pridať sa môžete aj svätou omšou, súkromnou modlitbou, alebo pobožnosťou v inom čase, ak by to pre Vás o 21:00 bolo náročné.

Text pobožnosti ako aj Výstavu Spravodliví medzi nami a príbehy Emmy Olbrichovej a Márie Tenzerovej, ktoré ukrývali rehoľníkov, si budete môcť od Veľkého piatku stiahnuť na na stránke www.fki.sk.

Tvár neslobody Emma Olbrichtová
Tvár neslobody Emma Olbrichová

Budeme radi, ak nás budete informovať, kde a o koľkej plánujete pobožnosť zorganizovať alebo ako sa k modlitbe a solidarite s prenasledovanými kresťanmi zapojíte. Písať môžete na 13april@fki.sk. Následne Vám pošleme aktualizované informácie. Čas a miesto pobožnosti zverejníme na našej stránke www.fki.sk. Ak využijete materiály zo stránky www.fki.sk a je vo Vašich možnostiach podporiť nás aj modlitbou alebo finančne (č.u.: 1997279158/0200, VÚB), veľmi nám to pomôže a povzbudí. Z pobožnosti nám pošlite fotodokumentáciu, prípadne Váš komentár.

Na stiahnutie

Preklady

Drahí priatelia, budeme radi, ak nám pomôžete texty k 13. aprílu 2012 preloziť do iných jazykov. Následne by sme ich zverejnil na našej stránke a mohli by sa k nám pridať aj ľudia mimo Slovenska. Preklady (krátke info o 13. apríli, plagát, pobožnosť, prípadne aspoň jedno zo svedectiev, ak vládzete, tak aj výstava – tváre neslobody). Očakávané preklady: angličtina, nemčina, španielčina, taliančina, ruština, iné. Kontakt: 13april@fki.sk.

Spoluorganizátor:

 

 

 

 

Mediálni partneri: