Tipy na týždeň – Piešťanské chvály s o. Ondrejom Chrvalom, Zóna Adventného pokoja a Vianočný koncert – Adoremus a Warchalovci

Tipy na týždeň – Piešťanské chvály s o. Ondrejom Chrvalom, Zóna Adventného pokoja a Vianočný koncert – Adoremus a Warchalovci

Najkrajšie sviatky roka sa nám nezadržateľne blížia, a tak počas týchto posledných adventných dní Vás ešte pozývame aspoň na chvíľu sa zastaviť a premýšľať nad podstatou Vianoc. V dnešnom výbere podujatí Vám ponúkame Piešťanské chvály s o. Ondrejom Chrvalom, Zónu Adventného pokoja a Vianočný koncert – Adoremus a Warchalovci. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Piešťanské chvály – chválová omša a adorácia, o.Ondrej Chrvala

V sobotu 22. decembra o 18:30 hod. sa v Jezuitskej kaplnke v Piešťanoch budú konať posledné tohtoročné chvály. Piešťanské chvály vznikli koncom roku 2013 z túžby chváliť nášho Pána a vytvárať tak miesto stretnutia ľudí rôznych vekových kategórií, za účelom zjednocovania sa vo chvále, duchovného napredovania, služby modlitby príhovoru alebo „len“ trávenia času s nebeským Otcom a ľuďmi rovnakej túžby. Témou decembrových chvál bude “Vtelenie” a sprevádzať nás ňou bude otec Ondrej Chrvala, tajomník pre mládež KBS. Chvály sú spojené so svätou omšou a adoráciou. Pozýva Vás na ne spoločenstvo Hebron.

Zóna ADVENTNÉHO POKOJA

Pozývame vás do Zóny pokoja na Hlavnej ulici v Košiciach v priestoroch Teologickej fakulty. Aj v poslednú 4. adventnú nedeľu 23. decembra od 16:30 hod. nás spolu s bratmi augustiniánmi a ich spoločenstvom čakajú chvály, sv. Písmo, čas na chvíľu sa zastaviť v predvianočnom zhone, možnosť duchovne “načerpať” alebo sa len tak porozprávať. Pre deti bude pripravený kútik s kreatívnymi aktivitami a pre všetkých aj čaj a koláče.

VIANOČNÝ KONCERT – ADOREMUS A WARCHALOVCI

Pozývame Vás do Katedrály sv. Martina v Bratislave, kde 26. decembra o 15:00 hod. opäť po roku zavítajú hudobné telesá Adoremus a Warchalovci, aby Vám svojim tradičným koncertom priniesli hudobné stvárnenie tajomstva Vianoc. Koncert predstavuje Prostonárodnú vianočnú omšu a pastorálne piesne zo zbierky Andreja Kmeťa  v úprave Dušana Billa pre miešaný zbor a orchester. Príbeh o príchode Kráľa ľudských sŕdc je odetý do pestrých šiat slov, zvykov, malieb a piesní. Dramaturgia Vianočného koncertu ponúka preto pestrú paletu kolied, ktoré nám v obdivuhodnej a rozmanitej podobe po stáročia, na celom svete zvestujú zvesť biblického príbehu Tajomstva Narodenia Ježiša. Hosťami programu budú  Miroslav Dvorský a Ján Babjak.

 

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.