Tipy na týždeň – Adventná duchovná obnova s Mons. J. Haľkom, Adventné ticho Božieho slova na kolenách v Žiline a Silvester 2018

Tipy na týždeň – Adventná duchovná obnova s Mons. J. Haľkom, Adventné ticho Božieho slova na kolenách v Žiline a Silvester 2018

Ešte stále je čas a priestor využiť Advent na duchovnú prípravu pred Vianocami. V dnešnom výbere podujatí Vám preto ponúkame Adventnú duchovnú obnovu s Mons. Jozefom Haľkom, Adventné ticho Božieho slova na kolenách v Žiline a Silvester 2018. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Adventná duchovná obnova s Mons. Jozefom Haľkom

Na prelome kalendárnych rokov sa snažíme dať si zvyčajne nejaké predsavzatie. K tým zásadnejším môže patriť aj hľadanie spôsobov, ako sa chovať k blížnym, ktorých môžeme v dôsledku ich pováh alebo konania či iných atribútov ich osobnosti vnímať ako svojich nepriateľov. Správne odpovede na otázky: “Kto je môj nepriateľ? Máme reálne nejakých nepriateľov a ako ich rozlíšiť? Ako mám hľadať formy a spôsoby vzťahu a komunikácie s ním?” a dobrá orientácia v tejto problematike môžu byť nielen základom pre zásadné predsavzatie, ale aj dobrým východiskom pre jeho reálne napĺňanie. Duchovná obnova s otcom biskupom Jozefom Haľkom zameraná na túto tému bude prebiehať v dňoch 15. a 16. decembra v priestoroch Pastoračného centra sv. Márie Magdalény v Bratislave – Rusovciach. Pozývame preto všetkých, ktorým na týchto veciach záleží, alebo ich téma zaujíma.

Adventné ticho Božieho slova na kolenách v Žiline

V Katolíckom dome v Žiline bude v dňoch 15. a 16. decembra prebiehať adventná duchovná obnova pod názvom “V tichu Božieho slova”. O tomto tichu bude prednášať sestra Dária Miezgová z Komunity blahoslavenstiev. Obnova, ktorej súčasťou bude prednáška, chvály, praktické rady ako vchádzať do Lectio Divina, práca v skupinkách, ale aj rehoľná čajovňa, bude spojená s celonočnou adoráciou. Na podujatie je potrebné sa zaregistrovať kvôli zabezpečeniu stravy do 12. decembra na celonocnaadoracia@gmail.com. Samotná celonočná adorácia začne večer modlitbou chvál, bude prebiehať až do nedeľného rána a zakončí sa svätou omšou o 08:30 hod. Na túto časť programu sú pozvaní aj nezaregistrovaní účastníci. Organizátormi celonočných adorácií sú už niekoľko rokov školské sestry a mladí z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline.

Silvester 2018

Ak už teraz uvažujete nad tým, ako strávite posledné dni kalendárneho roka, radi by sme Vás pozvali prežiť nezabudnuteľný Silvester a Nový Rok v Domčeku do Vysokej nad Uhom. Vďačnosť Bohu za obrovský dar z neba, ktorý sme tento rok dostali v podobe blahorečenia Anky Kolesárovej nás vedie k znovuobjaveniu príbehu…Obyčajného, jednoduchého, a predsa takého blízkeho. Zdanlivo neviditeľného a predsa schopného osloviť masy. PRÍBEH PRÍBEHU PRÍBEHOV. Pozývame Vás spoločne objaviť, že aj my sme súčasťou tohto príbehu, počas duchovnej obnovy v dňoch 28. – 30. decembra a následne sa pozdieľať v spoločenstve radosti počas Silvestrovskej oslavy od 30. decembra do 1. januára 2019. Tešia sa na Vás o. Pavol Hudáka, o. Tomáš Tupta.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.