Tipy na týždeň – MANŽELSTVO Čo robiť, aby sa neskončilo ROZVODOM, Festival adventnej a vianočnej hudby a adventné obnovy

Tipy na týždeň – MANŽELSTVO Čo robiť, aby sa neskončilo ROZVODOM, Festival adventnej a vianočnej hudby a adventné obnovy

O pár dní sa nám začne adventné obdobie, a tak v dnešnej ponuke podujatí máme pre Vás pár typov, ako sa počas tohto obdobia zastaviť a duchovne posilniť. Čaká nás prednáška  s diskusiou MANŽELSTVO Ako na to a čo robiť, aby sa neskončilo ROZVODOM, Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby a ponuka adventných duchovných obnov.. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

MANŽELSTVO Ako na to a čo robiť, aby neskončilo ROZVODOM?

V stredu 28. novembra o 19:30 hod. sa v priestoroch Univerzitného pastoračného centra sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave uskutoční prednáška a beseda s Ivanom Valkovičom na tému MANŽELSTVO Ako na to a čo robiť, aby neskončilo ROZVODOM? Cieľom stretnutia je študentom aj verejnosti priblížiť realitu manželského života, na čo sa pripraviť, keď opadnú ružové okuliare zamilovanosti, aké otázky sú zásadné a treba si ich klásť pred vstupom do manželstva. Kam sa manželstvo bežne dostane po pár rokoch, čo robiť, keď už to silne škrípe, z lásky sa stane takmer nenávisť a aké je riešenie, keď Cirkev hovorí, že rozvod nepripúšťa? Ivan Valkovič je psychoterapeut, kouč, supervízor pre oblasť psychologického poradenstva a psychológie. Porozpráva nám svoje skúsenosti odborníka z manželskej poradne.

Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby 2018

Dovoľte aby sme Vás pozvali na 13. Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby, ktorý sa uskutoční v Bratislave v dňoch 6. – 9. decembra. Hlavné mesto otvára svoje brány a pozýva spevácke zbory do prekrásneho historického vianočne vyzdobeného centra Bratislavy. Počas štvordňového festivalu, ktorý bude mať aj svoju súťažnú časť, sa nám predstavia súbory a orchestre zo Slovenska, Čiech, Rakúska, Poľska, Írska, a okrem ďalších iných dokonca aj z Juhoafrickej republiky. Príďte zažiť pokojnú predvianočnú atmosféru obohatenú spevom, piesňami, tradičnou kultúrou a spontánnym vystúpením účinkujúcich. V nedeľu 9. decembra sa súbory predstavia v rámci sv. omší v bratislavských kostoloch. Hlavným organizátorom podujatia je Bratislava Music Agency.

Adventná duchovná obnova

Ak aj Vy cítite potrebu stráviť viac času s Pánom a pripraviť sa duchovne na blížiace sa sviatky Vianoc, máme pre Vás niekoľko typov na adventné duchovné obnovy. Príďte stráviť predĺžený víkend od 6. do 9. decembra v Komunite Blahoslavenstiev v Okoličnom pri Liptovskom Mikuláši, kde bude prebiehať duchovná obnova zameraná na stíšenie vlastného srdca a načúvanie Bohu pod názvom “Ponoriť sa do ticha a načúvať”. V rovnakom čase budú prebiehať aj duchovné cvičenia v Melčiciach-Lieskovom na tému “Vždy vo svetle Pánovom” s donom Mariánom Valábkom, SDB. Mužov pozývame na obnovu # Srdce proroka do Misijného domu sv. Arnolda Janssena v Bratislave v dňoch 7. – 9. decembra. Ak ste z východného Slovenska, máme pre Vás ponuku v adventnej obnovy v Košiciach v Kláštore Bosých Karmelitánov, rovnako 7. – 9. decembra.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.