Tipy na týždeň – Malá Vianočná Hudba, Kurz pre ženu – webinár, prednáška o. M. Váchu – Zápas s anjelom

Tipy na týždeň – Malá Vianočná Hudba, Kurz pre ženu – webinár, prednáška o. M. Váchu – Zápas s anjelom

Aj v tomto novom roku 2019 Vám chceme naďalej prinášať informácie o zaujímavých duchovných akciách, ktoré sa u nás dejú. V najbližších dňoch nás čaká Malá Vianočná Hudba, 10 týždňový Kurz pre ženu – webinár a prednáška s Marekom Váchom – Zápas s anjelom. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Malá Vianočná Hudba

Bratislavské sláčikové kvarteto Ad Gloriam Dei spolu so svojimi hosťami sa predstaví už po 8. krát s nezabudnuteľným vianočným koncertom Malá Vianočná Hudba. Tento koncert, ktorý je skvelým vyvrcholením osláv Nového roku a sviatku Troch Kráľov, si budete môcť vypočuť od 04. do 13. januára vo viacerých slovenských mestách a obciach – Stará Ľubovňa, Poprad-Matejovce, Huncovce, Oponice, Nitra a Štvrtok na Ostrove. Kvarteto Ad Gloriam Dei založili členovia Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Zámerom kvarteta je uvádzať duchovnú hudbu a priblížiť prostredníctvom umenia duchovné bohatstvo ľuďom. Jeho snahou je ponúknuť kvalitný hudobný program, ktorý obohatí slávnostné okamihy rôznych sviatkov a obradov.

10 týždňový Kurz pre ženu – webinár

Do pozornosti Vám dávame 10 týždňový Kurz pre ženu vo forme webináru. Ak si kladiete tieto otázky alebo hľadáte odpovede na im podobné: Ako prekonať krízu? My sme tak rozdielni! Máme ešte šancu? Máme nádej, keď sa snažím iba ja?, tak máte možnosť absolvovať tento online kurz, ktorý začína v pondelok 07. januára a bude pokračovať vždy v pondelok počas ďalších týždňov. Z pohodlia Vášho domova môžete absolvovať kurz priamo pri jeho vysielaní alebo zo záznamu v čase, kedy to Vám najviac bude vyhovovať. Webinár bude viesť Kamil Bartko, terapeut a rodinný poradca, ktorý sa zameriava najmä na manželov a partnerov v kríze, vzťahové a partnerské problémy a je autorom kníh Kurz pre ženu a Ako komunikovať s vlastnou ženou.

Marek Vácha a Zápas s anjelom

Srdečne vás pozývame do Centra Salvator v Bratislave, kde sa 11. januára od 18:30 hod. uskutoční prednáška Mgr. Mareka Váchu pod názvom “Zápas s anjelom”, o hľadaní vlastnej identity na základe starozákonného príbehu zápasu Jakuba s anjelom. Pozrieme sa s ním znova na jeden biblický príbeh. Jedným z najdôležitejších príbehov o zápase, či odpore v Biblii, je boj medzi Jakubom a anjelom. Úžasný príbeh o tom, že aj Boh zápasí. A Jakub boj prijíma a zápasí a nepoľavuje, až nakoniec vyhrá a získava požehnanie, hoci mu aj zostávajú trvalé telesné spomienky z tohto boja. Marek Orko Vácha je katolíckym kňazom, ktorý pôsobí v Čechách, na fakulte sociálneho štúdia v Brne, kde vedie seminár zameraný na vzťah kresťanstva a ekológie. Zároveň je prednostom Ústavu etiky na 3. lekárskej fakulte Karlovej univerzity. V roku 2002 žil šesť mesiacov v trapistickom kláštore Sept-Fons vo Francúzsku.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.