Tipy na týždeň – DUET Tour 2019, Semestrálny program SLH a konferencia Nebezpečenstvo mágie

Tipy na týždeň – DUET Tour 2019, Semestrálny program SLH a konferencia Nebezpečenstvo mágie

Už v pondelok 11. februára začína iniciatíva Národný týždeň manželstva, v rámci ktorej nás čaká DUET Tour 2019. Máme však pre Vás pozvánky na akcie nielen pri tejto príležitosti. Určite Vás zaujme aj Semestrálny program SLH v Košiciach a konferencia Nebezpečenstvo mágie. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Semestrálny program SLH v Košiciach

Pozývame Vás zúčastniť sa nového semestrálneho programu Spoločenstva Ladislava Hanusa v Košiciach. Tento formačno-akademický program je určený pre vysokoškolákov a mladých absolventov, ktorí sa neboja čeliť vlastným pochybnostiam o tom, kto sú a čomu ako kresťania veria, a zároveň chcú lepšie čeliť námietkam voči kresťanstvu zvonku. Cieľom je integrovať vieru do každej oblasti svojho života a nebáť sa ohlasovať Krista tam, kde mlčanie o viere je najrozšírenejšie: v politike, kultúre, médiách, profesionálnom živote a intelektuálnej sfére spoločnosti. Pozvaní sú budúci či súčasní novinári, umelci, lekári, učitelia, politici, informatici, podnikatelia, či ľudia z iných profesií, ochotní nechať formovať svoju myseľ a srdce hodnotami, ktoré nie sú spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou. Akademický semester trvá 10 týždňov, jeho začiatkom bude víkendovka 1. – 3. marca a ďalšie stretnutia budú prebiehať spravidla jeden krát do týždňa. Prihlasovanie je možné do 10. februára.

Nebezpečenstvo mágie

V sobotu 9. februára Vás pozývame na konferenciu pod názvom Nebezpečenstvo mágie, ktorá sa uskutoční v Bratislavskom Univerzitnom pastoračnom centre v Mlynskej doline od 09:30 hod. Prednášajúcimi na nej budú exorcisti Imrich Degro a Matúš Marcin a rímskokatolícky kňaz zaoberajúci sa modlitbou oslobodenia páter Ivan Barus. Vo svojich prednáškach budú rozprávať o poverách, veštení a poznaní budúcnosti vo svetle Svätého písma, ale aj o ľudovej mágii a mágii vo svete detí a mládeže, a čo konkrétne treba robiť, aby bola osoba oslobodená od negatívnych následkov. Konferencia bude spojená s prezentáciou knihy Nebezpečenstvo mágie, ktorej autorom je páter Francesco Bamonte, predseda Medzinárodnej asociácie exorcistov.

Národný týždeň manželstva – DUET Tour 2019

V rámci Národného týždňa manželstva, ktorý bude prebiehať v dňoch 11. až 17. februára, Vás pozývame na DUET Tour 2019. V 15 mestách po celom Slovensku budete môcť zažiť jedinečný vzdelávaco – spoločenský program, ktorý upriami pozornosť na základné piliere a hodnoty manželstva. Zároveň vytvorí priestor pre oddych, vzájomné obohatenie sa, posilnenie i obnovu partnerských vzťahov. Čakajú na Vás skvelí rečníci, interaktívny workshop “7 pilierov spokojného manželstva”, príjemná hudba, hra DUET, oddych a skvelá zábava. Workshop povedú odborníci z oblasti manželstva a vzťahov z poradenského Centra pre tréning a rozvoj, ktorí pripravili pre tento ročník NTM hru pre manželské páry DUET 2. Ide o rozšírené vydanie hry DUET, ktorá sa objavila v minuloročnej kampani a tešila sa veľkému záujmu. Hra DUET 2 ponúkne okrem vzájomného prehĺbenia poznania partnerov aj rozvoj najdôležitejších partnerských zručností.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.