Tipy na týždeň – Dni Dôvery v Pezinku, seminár Kresťan na vidieku – Zdravý vidiek a diskusia s pútnikmi na Púti za klímu

Tipy na týždeň – Dni Dôvery v Pezinku, seminár Kresťan na vidieku – Zdravý vidiek a diskusia s pútnikmi na Púti za klímu

Aj tento týždeň sme pre Vás pripravili výber zaujímavých a hodnotných podujatí, na ktoré Vás chceme srdečne pozvať. Čakajú násDni Dôvery v Pezinku 2018, seminár Kresťan na vidieku – Zdravý vidiek a Diskusia s pútnikmi na Púti za klímu. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Dni Dôvery v Pezinku 2018

Pozývame Vás na stretnutie s ekumenickým spoločenstvom Taizé do Pezinka na Dni Dôvery 2018. Mottom stretnutia bude “Nevyčerpateľná radosť” a zdieľať ju budeme spoločne s mladými ľuďmi zo Slovenska, Čiech ako aj hosťami – bratmi z komunity Taizé. Stretnutie sa uskutoční v dňoch 23. – 25. novembra a účastníci sa zapoja do spoločných modlitieb so spevmi z Taizé, načúvaniu Božiemu slovu a modlitbou v tichu. Rovnako ako v Taizé budú na programe biblické úvody brata z Taizé, rozhovory v malých skupinkách, workshopy, návštevy, diskusie na rôzne témy a spoločné jedlo. Nech nás táto zastávka Púte dôvery na zemi povzbudzuje, aby sme sa stali tvorcami pokoja, nositeľmi zmierenia v Cirkvi a dôvery na zemi angažovaním sa vo svojej štvrti, meste, farnosti, so všetkými generáciami, od detí až po starých ľudí.

Kresťan na vidieku / Zdravý vidiek – seminár pre aktívnych kresťanov na vidieku

Do pozornosti Vám chceme dať ďalší seminár Kresťan na vidieku / Zdravý vidiek, určený pre aktívnych ľudí, ktorí sa majú záujem angažovať pri rozvoji vidieka na Slovensku. Cieľom je vytvoriť sieť aktívnych a angažovaných ľudí, ktorým chceme poskytnúť priestor pre efektívne pomenovanie hlavných problémov pri rozvoji vidieka a zdieľať inovatívne myšlienky a návrhy, ktoré by mohli zmeniť prístup k tejto téme. Seminár sa bude konať 7. a 8. decembra na farme Gejdak pri Ružomberku a zúčastní sa ho aj vzácny hosť, pán Hermann Kroll-Schlüter – bývalý poslanec Nemeckého Bundestagu a bývalý predseda Katholische Landvolkbewegung v Nemecku. Záštitu nad podujatím Kresťan na vidieku – Zdravý vidiek prebral spišský biskup Štefan Sečka a tiež predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Seminár organizuje Fórum kresťanských inštitúcií a prihlásiť sa naň môžete do 27. novembra.

Diskusia: Prečo putuje 15 pútnikov 1500 km do Katovíc?

Skupina 15 pútnikov z Filipín, Francúzska, Veľkej Británie a USA je už mesiac na púti z Ríma do poľských Katovíc, kde sa v decembri bude konať klimatický summit. Púť za klímu vedie Yeb Saño, bývalý klimatický vyjednávač Filipín pri OSN a svedok tajfúnu Haiyan, pri ktorom zahynulo viac ako 6 000 ľudí. Členmi skupiny pútnikov budú aj jeho rodáci, ktorí prežili túto prírodnú katastrofu. Pútnici ponesú na svojich pleciach modlitby a priania z celého sveta. V dňoch 22. – 25. novembra budú prechádzať cez Slovensko, kde sa s nimi môžete stretnúť a sprevádzať ich pri niekoľkých udalostiach. Vo štvrtok 22. novembra ich privítame na večernej svätej omši v bratislavskom františkánskom kostole o 19:30, po ktorej bude nasledovať tematická adorácia v duchu úcty k stvorenstvu. V piatok 23. novembra sa s nimi budete môcť stretnúť v dome Quo Vadis, kde budú diskutovať s br. Felixom, OFM a environmentalistkou Ľubicou Trubíniovou. Diskusiu bude moderovať Marián Čaučík, riaditeľ Dobrej noviny.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.