Máme za sebou prvý diel semináru “Zdravá záhrada”

Máme za sebou prvý diel semináru “Zdravá záhrada”

V sobotu 22. februára 2020 sa v Poprade uskutočnil prvý diel trojdielneho cyklu Zdravá záhrada – Spoznaj vzťahy medzi živými tvormi, vodou a pôdou v tvojej záhrade, ktorý zorganizovala iniciatíva Kresťan na vidieku. Seminárom nás sprevádzali absolventi úplného kurzu permakultúrneho dizajnu Ivana Németová a Ľubomír Slavkovský.

Dvadsiatke prítomných ľudí v ňom priblížili vzťahy medzi jednotlivými prvkami živej a neživej prírody, ako môže napr. vyrúbanie jedného malého stromu narušiť celý ekosystém, pomenovali tiež základné piliere, postoje a princípy permakultúry. Počas dňa bola veľmi živá diskusia účastníkov seminára o ich problémoch v záhrade a zároveň si navzájom dávali rady ako ich riešiť. 

Ľudia si chcú dopestovať svoje ovocie a zeleninu, žiť v súlade s prírodou, a zmeniť zaužívané prístupy v záhradkárstve a aj o tom bolo naše sobotné stretnutie v Poprade. Tešíme sa na pokračovanie ďalších dielov, ktoré sa budú venovať téme voda a pôda a vyberieme sa aj do terénu, kde si získané poznatky budeme môcť uplatniť v praxi. 

Katarína Liptáková, FKI