FKI podporuje podujatie “Hrdí na rodinu – živá reťaz”

FKI podporuje podujatie “Hrdí na rodinu – živá reťaz”

Hrdí na rodinu - živá reťazFórum kresťanských inštitúcií podporuje podujatie Hrdí na rodinu – živá reťaz, ktoré sa uskutoční túto sobotu v Bratislave.

50 mladých ľudí a rodín vytvorí v Bratislave v sobotu 09.06.2012 o cca 13:30 živú reťaz pospájanú červenými stuhami. Mladí pôjdu v červených tričkách s bielou potlačou a s nápismi:Rodina je úžasná a výnimočná, lebo deti sú naš budúcnosť, mama a tata navždy, nie je nič lepšie pre deti, hrdí na rodinu.

Živá reťaz bude pospájaná červenými stuhami symbolizujúcimi, že sme tu všetci vďaka generácii rodín pred nami a pôjde od parlamentu pri hradnom múre na Zámockej ulici, Župné námestie, Michalskú bránu, Michalskú ulicu, Hlavné námestie, Rybársku bránu, Pánsku ul. k Bibiane, kde sa s deťmi zahráme. Ak bude pekne môžu si rodiny spraviť pekný výlet na Devín.

Cieľom živej reťaze je ukázať radosť z toho najcennejšieho čo máme a chceme verejne prejaviť, že: Rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti, nikde inde sa to lepšie nedá. Nič iné nie je také výnimočné a žiadne iné priateľské vzťahy sa rodine založenej manželstvom nevyrovnajú. Rodina si zaslúži svoje výnimočné postavenie.