Deň rodiny v Košiciach prilákal do centra mesta plno ľudí

Deň rodiny v Košiciach prilákal do centra mesta plno ľudí

Deň rodiny v Košiciach 2012Centrum mesta plné ľudí, bohatý duchovný aj spoločensko-zábavný program, príjemné počasie, bezplatné vstupné do niektorých múzeí a galérií. Takto vyzeral sobotný Deň rodiny v Košiciach. Na príprave verejnej oslavy hodnoty rodiny sa spolupodieľali Košická arcidiecéza, Gréckokatolícke biskupstvo v Košiciach a mesto Košice. Podujatie sa začalo svätou omšou za rodiny, celebrovanou košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom. „Veľmi dobrá atmosféra závisí od svätosti rodiny, o tom, ako sa vzájomne milujú a rešpektujú, napomáhajú a pomáhajú si,“ hovorí arcibiskup Bober.

Pozrite si fotografie z Dňa rodiny v Košiciach

Hlavným organizátorom bol Inštitút rodiny. „Celá akcia je vlastne podporená modlitbami a slúženými svätými omšami. Nerobíme to pre našu slávu, ale preto, aby rodina pochopila, že jej základ dal vlastne Pán,“ uvádza pre Rádio LUMEN Monika Rimarčíková z Inštitútu rodiny. Počas Dňa rodiny sa uskutočnili trh prorodinných organizácií, konzultácie pre manželov, rodičov a vychovávateľov, prezentácia dravých vtákov a rôzne športovo spoločenské aktivity pre deti, rodičov, starých rodičov, sprevádzané rozprávkovými bytosťami.

Oslavu rodiny v centre Košíc ukončila archijerejská svätá liturgia v Katedrále Narodenia Presvätej Bohorodičky, slávená vladykom Milanom Chauturom. „Je dôležité znovu búšiť na zodpovednosť rodičov, ktorí majú v rukách naozaj tú silu, že môžu hýbať svetom, ako ktosi povedal, ruka ktorá hýbe kolískou, hýbe aj svetom,“ hovorí vladyka Milan Chautur.

Zdroj: Rádio LUMEN (monitor) prostredníctvom TK KBS

Foto: Dominik Lakatoš

Deň rodiny sa uskutoční aj v ďalších mestách slovenska počas májových a júnových víkendov. Kedy bude Deň rodiny vo Vašom meste nájdete na denrodiny.sk.