16. medzinárodný kongres Renovabis: Objaviť vieru dnes. Nové spôsoby evanjelizácie

16. medzinárodný kongres Renovabis: Objaviť vieru dnes. Nové spôsoby evanjelizácie

Gut besuchter Kongress: rund 330 Gäste aus 29 Ländern nahmen am 15. Internationalen Kongress Renovabis teil.Od 30. augusta do 1. septembra sa v nemeckom Freisingu bude konať 16. medzinárodný kongres Renovabis pod názvom „Objaviť viery dnes. Nové spôsoby evanjelizácie v Európe“.

Veľa ľudí v Európe je v 21. storočí cirkvi vzdialených. Náboženská viera a ňou formovaná životná prax mizne stále viac aj v tradične náboženských krajinách. Na druhej strane je túžba po naplnení zmyslu života v sekulárnom svete veľmi veľká. V tejto súvislosti vyvstáva otázka: Ako je možné znovu objaviť vieru?

Kongres sa chce, podľa možnosti, venovať množstvu aspektov tejto témy a pritom venovať osobitú pozornosť situácií v strednej a východnej Európe. Medzi prezentujúcimi sa objavia napríklad aj Prof. Dr. Hanna-Barbara Gerl-Falkovitz, biskup em. Adrian van Luyn SDB (bývalý prezident COMECE a. D.) a Prof. Dr. Tomáš Halík. Kongres otvorí arcibiskup Dr. Robert Zillitsch, predseda Konferencie biskupov Nemecka.

Ďalšie informácie budú od polovice mája 2012 k dispozícií na internetovej stránke Renovanbis – www.renovabis.de.

Miesto rokovania plenárnych zasadnutí bude, ako aj počas predchádzajúcich rokov, v Aule – Domgymnasium auf den Domberg vo Freisingu.

Poznámka: Tieto informácie ešte nie sú oficiálnou pozvánkou! Táto bude zaslaná poštou koncom júna 2012. Ak by ste mali ďalšie otázky, obráťte sa na e-mailovú adresu: kongress@renovabis.de.

Foto: renovabis.de