8. ročník Veľtrhu sociálnych aktivít sa stretol so záujmom návštevníkov obchodných centier

8. ročník Veľtrhu sociálnych aktivít sa stretol so záujmom návštevníkov obchodných centier

Veľtrh sociálnych aktivít Nitra Mlyny 2013Bratislava, 18. októbra – Vo včerajších večerných hodinách sa v nákupných centrách OC Galéria Tesco v Bratislave, Trnave a OC Galéria Mlyny v Nitre zavŕšil 8. ročník Veľtrhu sociálnych aktivít. Ten odštartoval prvú októbrovú nedeľu prezentáciou charitatívno – sociálnych organizácií v rámci sprievodných podujatí košického medzinárodného maratónu mieru. Podujatie so sloganom Príď – spoznaj – podpor! sa stretlo so záujmom nakupujúcej verejnosti.

„Zámer veľtrhu – osloviť verejnosť a robiť ju vnímavejšou k ľuďom, ktorí sa ocitli v existenčných problémoch, sa nám podarilo uskutočniť,“ skonštatoval po včerajšom ukončení podujatia v Nitre zástupca hlavného organizátora, Ing. Jozef Predáč. Vo vestibule nákupného centra sa popri sebe prezentovali profesionálne zariadenia mesta Nitra spolu s profesionálnymi zariadeniami Nitrianskej diecézy a mimovládnymi občianskymi združeniami, ktorých aktivity realizujú odborne vyškolení dobrovoľníci, čo vyzdvihol vo svojom príhovore aj primátor mesta Jozef Dvonč. Príjemnú atmosféru podujatia pomohol vytvoriť skvelým moderovaním František Vlasák z Close Harmony Friends ako aj ostatný jeho priatelia z tohto hudobného zoskupenia, ktorí ponúkli návštevníkom veľtrhu aj kvalitný hudobný umelecký zážitok. Úspešne im konkurovali aj malí tanečníci z Akadémie pohybu a umenia. Samotní vystavovatelia, ktorých sa na veľtrhu sociálnych aktivít v rámci celého Slovenska prezentovalo 52, z toho v Nitre 18 boli povzbudení záujmom ľudí o aktivity ktoré robia. Ocenili zorganizovanie podujatia, ktorého sa mnohí zúčastnili po prvý krát a skutočnosť, že okrem prezentácie svojej práce mohli spoznať ďalšie organizácie a iniciatívy vo svojom regióne a nadviazať nové kontakty, ktoré budú užitočné pre ich vzájomnú spoluprácu a podporu aj v budúcnosti.

8. ročník veľtrhu sociálnych inštitúcií zorganizovalo pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby Fórum kresťanských inštitúcií v spolupráci s mestami Bratislava, Trnava, Nitra, vedením OC galéria Tesco Lamač-Bratislava, Trnava, OC Galéria Mlyny Nitra, organizátormi Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, Socálnou subkomisiou KBS, Nadáciou Konráda Adenauera a Zastúpením Európskej komisie na Slovensku.

Fotografie z Nitry