Tipy na týždeň – Večery milosrdenstva, Trnavská novéna a Godzone Tour 2018

Tipy na týždeň – Večery milosrdenstva, Trnavská novéna a Godzone Tour 2018

V mesiaci november Vás chceme pozvať na podujatia, ktoré sa síce každoročne opakujú, ale stále majú rovnako veľkú duchovnú silu. Čakajú nás Večery milosrdenstva, Trnavská novéna Godzone Tour 2018. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Večery milosrdenstva

Súčasťou kampane Sviečka za nenarodené deti budú aj tento rok Večery milosrdenstva. Fórum života v spolupráci s miestnymi farnosťami pozýva všetkých, ktorým nie je ľahostajný osud nenarodených detí, aby prišli na tieto chválové stretnutia poďakovať Bohu za dar života, spomenúť si na nenarodené deti a ich rodiny, a modliť sa za úctu ku každému človeku od počatia. Tieto večery milosrdenstva sa uskutočnia v dňoch 09. – 11. novembra v piatich slovenských mestách – Prešov, Žilina, Levice, Partizánske a Košice. Šnúru podujatí podporia svojím vystúpením Lamačské chvály a chválová skupina F16.

Trnavská novéna

Každý rok prichádzajú tisíce veriacich do Baziliky sv. Mikuláša v Trnave uctiť si počas Veľkej novény milostivý obraz žehnajúcej Trnavskej Panny Márie, ktorá krvavými slzami odvrátila od Trnavčanov viacero hrozieb. Táto deväťdňová Trnavská novéna bude prebiehať od 12. novembra do sviatku Obetovania Panny Márie (21. november) a celá sa bude niesť v téme “Mladí sa pýtajú Panny Márie na život, vieru, povolanie”. Kazateľmi počas prebiehajúcich sv. omší budú Pavol Hudák z Vysokej nad Uhom, Marián Bér z TV LUX, Mons. Stanislav Zvolenský, Mons. Ján Orosch (trnavský arcibiskup) a mnohí ďalší. Vďaka obrazu milostivej Panny Márie, ku ktorému prichádzajú veriaci z vďaky za udelené milosti, sa stala Trnava známym pútnickým miestom. V roku 2008 bola vyhlásená Bazilika sv. Mikuláša za Mariánske pútnické miesto Trnavskej arcidiecézy.

Godzone tour 2018 | CHCEME VIAC?

V novembri nás čaká už 10. ročník turné projektu Godzone v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež plné evanjelizačných koncertov, evanjelizácie na námestiach, dobročinných aktivít, pomoci v mestách a školách. Tento ročník Godzone tour bude mať názov “CHCEME VIAC?”. Godzone projekt vznikol v roku 2009, ako túžba byť odpoveďou na výzvy pápežov, ktorí pozývali členov Katolíckej cirkvi k novej evanjelizácii. Víziou projektu je prinášať prebudenie, zjednotenie, motiváciu a pozvať mladých ľudí do osobného vzťahu s Ježišom Kristom. Budovať generáciu ľudí, ktorí budú vo svojich životoch hľadať Božie kráľovstvo a uplatňovať jeho hodnoty. Pridaj sa aj ty a staň sa súčasťou generácie, ktorej ide o Božie kráľovstvo. V dňoch 12. – 16. novembra sa turné uskutoční postupne v piatich mestách Slovenska – Poprad, Košice, Žilina, Banská Bystrica a Bratislava. Vstupné je úplne ZADARMO.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.