Tipy na týždeň – Seminár pre mužov, Košické Hanusove dni a Týždeň pomoci prenasledovaným kresťanom 2018

Tipy na týždeň – Seminár pre mužov, Košické Hanusove dni a Týždeň pomoci prenasledovaným kresťanom 2018

Radi by sme Vám dnes dali do pozornosti podujatia, v ktorých môžete nájsť inšpiráciu pre rozvoj svojho duchovného života a rovnako si rozšíriť obzor v dianí na Slovensku a vo svete. Čaká nás Seminár pre mužovKošické Hanusove dni a Týždeň pomoci prenasledovaným kresťanom 2018. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Seminár pre mužov

Aj v tomto roku pozývame všetkých chlapov na úspešný seminár, kde okrem kvalitného praktického vyučovania a silnej modlitby, nebudú chýbať ani zábavné aktivity, dobré jedlo a otvorená priateľská atmosféra. Seminár pre mužov pod názvom “Uzdravenie zo zranenia otcom” bude prebiehať v dňoch 16. – 18. novembra v Komunitnom dome vo Vyšnom Klátove. Viesť ho budú o. Milan Bednárik a o. Damián Saraka. Cieľom semináru je byť spolu a zdieľať bohatstvo našich životov, spolu sa modliť a povzbudiť. Správne nasmerovanie osobnosti a postojov muža, či otca je kľúčom pre odblokovanie celého potenciálu pre zdravú rodinu a pre celú našu spoločnosť.

Košické Hanusove dni

Košické Hanusove dni je unikátny mestský akademický festival, ktorý chce spájať rôzne svety, inšpirovať a hľadať odpovede v kritickom dialógu. V dňoch 19. – 23. novembra v priestoroch Kultúrneho centra kresťanov FUGA v Košiciach bude prebiehať už 3. ročník tohto čoraz obľúbenejšieho festivalu. Pozývame všetkých, ktorí radi premýšľajú, počúvajú a diskutujú o Bohu, vesmíre a živote, aby prišli prežiť týždeň plný skvelých ľudí, zaujímavých tém a silných momentov. V programe festivalu budú prednášky Pavla Hraboveckého a Mareka Váchu, ale aj prezidentská diskusia so Zuzanou Čaputovou, Milanom Krajniakom a Františkom Mikloškom. Vladyka Milan Šášik uvedie novú knihu o slovenských biskupoch v zahraničí, čaká nás aj koncert Zuzany Eperješiovej a film Niečo viac. Samozrejme nebudú chýbať podnetné diskusie so zaujímavými hosťami na aktuálne témy.

Týždeň pomoci prenasledovaným kresťanom 2018

Slovenská národná kancelária ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi organizuje nultý ročník Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom. Vymedzený je symbolickými dátumami 17. novembrom – symbolický deň slobody pre Slovákov a 25. novembrom – nedeľa Krista Kráľa, ktorý je Víťazom nad každou neslobodou. Súčasťou programu bude svedectvo Mons. Antoina Chahdeho, arcibiskupa zo sýrskeho Aleppa, počas sv. omší v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave, vo farskom kostole sv. Gorazda v Nitre, v kostole Sedembolestnej Panny Márie v Žiline a 25. novembra v Dóme sv. Alžbety v Košiciach s celebrantom Cyrilom Vasiľom. V piatok 23. novembra v hoteli Apollo v Bratislave bude prebiehať prezentácia medzinárodnej Správy o stave náboženskej slobody, ktorá je výsledkom dvojročného monitorovania situácie v 196 krajinách sveta. Po prvýkrát bude predstavená aj na Slovensku za účasti Mons. Chahdeho, veľvyslankyne ACN Marcely Szymanskej, osobitného vyslanca EÚ pre podporu slobody náboženstva alebo viery mimo EÚ Jána Figeľa a právnika Patrika Danišku.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.