Tipy na týždeň – medzinárodný festival ŽILINA VOCE MAGNA, prednáška s besedou – Máme malého školáka a konferencia Chudoba a rodina

Tipy na týždeň – medzinárodný festival ŽILINA VOCE MAGNA, prednáška s besedou – Máme malého školáka a konferencia Chudoba a rodina

Aj tento týždeň máme pre Vás viacero tipov ako prežiť pestrú jeseň aj duchovne a popri tom sa obohatiť kultúrou a zaujímavými podnetmi zo života. Čaká nás medzinárodný festival ŽILINA VOCE MAGNA, prednáška s besedou – Máme malého školáka a konferencia v Národnej Rade SR – Chudoba a rodina.Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Medzinárodný festival ŽILINA VOCE MAGNA

V dňoch 10. – 13. októbra sa v Žiline bude konať už 9. ročník medzinárodného festivalu ŽILINA VOCE MAGNA. V koncertných sálach i kostoloch Žiliny a okolia sa predstaví 30 slovenských a zahraničných speváckych telies, napr. z Nemecka, Poľska a Čiech. Zoskupenia s úspechmi a oceneniami na celosvetovej úrovni pricestujú na jedinečnú prehliadku zborov. Počas festivalu bude zároveň prebiehať 2. ročník je súťažnej časti. Vyvrcholením tohto ročníka je festivalový Galakoncert v Dome umenia Fatra v Žiline 13. 10. o 19.00 hod., kde sa okrem vystúpení festivalových hostí z Čiech a Poľska predstaví Spevácky zbor Lúčnica a absolútni víťazi II. Medzinárodnej súťaže Žilina Voce Magna 2018. Hlavným organizátorom podujatia je Miešaný zbor Žilina.

Máme malého školáka – prednáška s besedou

Pozývame Vás na prednášku s besedou pod názvom Máme malého školáka. Obsahom prednášky budú ťažkosti, s ktorými sa stretávajú rodičia malých i väčších školákov – adaptácia, organizácia dňa, nesústredenosť, „hyperaktivita“, vzťahy v rovesníckom kolektíve i v rodine, či lákadlá dnešnej doby v podobe nových technológií. Ako môžeme pomôcť malým školáčikom zvládať učenie a školu a s akými problémami najčastejšie zápasia, o tom bude rozprávať Mgr. Jana Vindišová v pondelok 15. októbra 2018 o 17:00 v refektári Piaristického gymnázia v Trenčíne. Mgr. Jana Vindišová je odbornou asistentkou na Katedre psychológie Trnavskej univerzity a zároveň školskou psychologičkou na ZŠ.

Konferencia v NR SR: Chudoba a rodina

Do pozornosti by sme Vám chceli dať konferenciu Chudoba a rodina, ktorá sa bude konať 15. októbra v NR SR, pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby. Témou konferencie je chudoba desiatok tisíc rodín na Slovensku. Na konferencii vystúpia viacerí odborníci ako vysokoškolská profesorka Eva Grey, Ľudmila Ivančíková zo Štatistického úradu, Jozef Mikloško z Úsmev ako dar, Anna Záborská a.i. so širším pohľadom na tému chudoba a rodina. Záštitu nad konferenciu prebrala Alena Bašistová (predsedníčka výboru NR SR pre sociálne veci) v spolupráci s Annou Záborskou (predsed. medziskupiny EP pre politiku priaznivú rodine a solidaritu medzi generáciami). Hlavnými organizátormi konferencie sú Fórum kresťanských inštitúcií, Slovenská spoločnosť pre rodinu a CitizenGO.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.