Tipy na týždeň – bežecká štafeta s Ankou za život, Kurz Samuel a Aplikácia spirituality v podnikaní

Tipy na týždeň – bežecká štafeta s Ankou za život, Kurz Samuel a Aplikácia spirituality v podnikaní

September ubehol veľmi rýchlo a ak hľadáte nejakú možnosť duchovného rozvoja alebo príležitosť si zašportovať s duchovnou myšlienkou, máme pre Vás tieto tipy. Čaká nás bežecká štafeta S Ankou za život, Kurz Samuel a Aplikácia spirituality v podnikaní. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Bežecká štafeta s Ankou za život

Pozývame Vás zúčastniť sa štafetového behu s relikviou Anky z Košíc do Vysokej nad Uhom, deň pred ďakovnou slávnosťou s uložením relikviára blahoslavenej Anny Kolesárovej. Bežecká štafeta začne 29. septembra o 07.00 hod. pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach a jej záver bude v poobedných hodinách pri Domčeku vo Vysokej nad Uhom. Celá štafeta bude obetovaná za život. Program bude pokračovať večernou sv. omšou o 18.00 hod., ktorú bude celebrovať Mons. Marek Forgáč (pomocný košický biskup), ďalej večerom svedectiev a adoráciou. V nedeľu 30. septembra o 10.00 hod. bude slávnostná sv. omša vo Vysokej nad Uhom spojená s uložením relikviára bl. Anny Kolesárovaj, ktorej celebrant bude Mons. Bernard Bober (košický arcibiskup – metropolita).

Kurz Samuel

Kresťanský kurz Samuel je určený mladým ľuďom od 17 do 30 rokov, ktorí úprimne hľadajú svoje životné povolanie a poslanie a chcú si upevniť svoj vzťah s Bohom. Dĺžka kurzu je jeden rok a zahŕňa 9 stretnutí jedenkrát do mesiaca od októbra do júna. Na konci augusta sú exercície a spoločná púť. Kurz pomáha pri každodennom krátkom rozjímaní nad Božím slovom a vedením duchovného denníka, správne duchovne rozlišovať. Súčasťou je aj možnosť výberu skúseného duchovného sprievodcu zo skupinky kňazov a rehoľníkov z rozličných kongregácií, ktorí kurz organizujú. Prihlásiť sa naň je možné do 30. septembra 2018.

Aplikácia spirituality v podnikaní

Do pozornosti by sme Vám radi dali aj seminár o vzťahu sprituality a podnikania, ako aplikovať overené praktiky duchovných cvičení do podnikateľskej praxe. Seminár je určený aktívnym podnikateľom a pozostáva zo štyroch stretnutí. Spoločne s lektormi seminára – jezuitom Bernardom Mišovičom a podnikateľom Jánom Košturiakom budeme rozoberať témy týkajúce sa integrácia volania Boha a osobných skúseností, potrieb osobného uznania vlastných chýb na ceste k reálnej zmene, budovanie vzťahov a mnohé iné. Prvé zo štyroch stretnutí tohto seminára bude prebiehať 15. a 16. novembra 2018 na Donovaloch. Prihlasovanie je možné do 19. októbra, počet účastníkov je obmedzený.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.