Projekt Nenápadní hrdinovia získal špeciálne ocenenie za dobrovoľnícku činnosť

Projekt Nenápadní hrdinovia získal špeciálne ocenenie za dobrovoľnícku činnosť

Dňa 5.12. sa v  historickej budove Národnej rady SR v Bratislave oceňovali bratislavskí dobrovoľníci roka 2011. Podujatie organizovalo občianske združenie C.A.R.D.O., ktoré sa usiluje zvýšiť status dobrovoľníctva a prispieť k rozvoju dobrovoľníctva na Slovensku.

Hodnotiaca komisia v zložení Jana Žitňanská (poslankyňa NR SR),  Petra Nagyová Džerengová (námestníčka primátora Hlavného Mesta SR Bratislavy, Alena Pániková (Nadácia otvorenej spoločnosti), Milica Danková (Centrumpre filantropiu) a Bohdan Smieška (Nadácia Intenda) sa rozhodla v kategórii Špeciálne ocenenie udeliť cenu projektu Nenápadní hrdinovia, ktorého autorom je súčasný predseda Fóra kresťanských inštitúcií  Mgr. František Neupauer, PhD.

Projekt vznikol v rovnomennom občianskom združení a je zameraný na vzájomné stretávanie mladých ľudí s politickými väzňami. V roku 2011 pripravilo toto združenie v Bratislave stretnutia s ľuďmi perzekvovanými v čase komunistickej totality. Stretnutia prebiehali vždy u nich doma a mladí ľudia prostredníctvom týchto stretnutí hľadajú možnosti, ako nezabudnúť na históriu svojej krajiny a ako si uctiť ľudí, na ktorých sa dnes tak často zabúda.