Hľadáme dobrovoľníkov na Veľtrh sociálnych aktivít v Bratislave

Hľadáme dobrovoľníkov na Veľtrh sociálnych aktivít v Bratislave

Ilustračné: Veľtrh sociálnych aktivít 2010Fórum kresťanských inštitúcií hľadá dobrovoľníkov na Veľtrh sociálnych aktivít 2012, ktorý sa uskutoční v OC Galéria Tesco Lamač 17. októbra medzi 15. a 19. hodinou. O 17. hodine bude krátky oficiálny program s vystúpením osobností, medzigeneračného súboru Experiment 3G a nevidiaceho speváka Maroša Banga.

Od dobrovoľníkov očakávame pomoc s organizačným zabezpečením veľtrhu, oslovovanie nakupujúcich a rozdávanie letákov. Dobrovoľníci dostanú tričko s logom podujatia a občerstvenie.

Veľtrh je prezentáciou organizácií, ktoré pôsobia v sociálnej oblasti, v komerčnom prostredí. Toto prostredie je pre takéto podujatie svojím spôsobom kontrastné a vyzývavé, je to protiklad medzi svetom reálnej chudoby a svetom nákupu a konzumu. Kupujúci sú konfrontovaní s problematikou, s ktorou sa bežne nestretajú, tobôž nie v obchodnom centre. Na druhej strane je výstava dobrou správou, že je množstvo obetavých a angažovaných ľudí, ktorí sú ochotní vo svojom voľnom čase podať pomocnú ruku – prinášať pomoc, podporu a hľadať riešenia problematických situácií. Tento spôsob konfrontácie je pozitívny a ukazuje aj bežným občanom, že problémy, na ktoré narážajú vo svojom prostredí, majú riešenie a je možné prispieť k zlepšeniu kvality života. Podujatie je len prezentačné, nie je spojené so zbierkou.

Ak chcete pridať ruku k dielu a pomôcť s prípravou Veľtrhu sociálnych aktivít, môžete sa prihlásiť hlavnej koordinátorke projektu Kataríne Hulmanovej na adrese hulmanova@fki.sk alebo telefonicky 0903 783 229.

Viac informácií  veľtrhu a Medzinárodnom dni za odstránenie chudoby: chudoba.skfki.sk