Fórum kresťanských inštitúcii spustilo novú webovú stránku

Fórum kresťanských inštitúcii spustilo novú webovú stránku

(Bratislava 24.1.2012) Dnes na sviatok sv. Františka Salezského, patróna médií spustilo FKI vynovenú webovú stránku www.fki.sk.

Jej zámerom je robiť posla dobrých správ z prostredia angažovaných laikov. „Prepojením na sociálne siete Facebook a Twitter sa chceme dostať bližšie aj k mladým ľuďom, ktorí ich s obľubou používajú“, uviedol tvorca stránky Ján Fabičovic.

V kancelárii FKI na Gorkého ulici v Bratislave novú stránku požehnal páter Peter Sabol SJ. Po jej spustnení sa zúčastnení presunuli do Kaplnky Kristovej tváre u jezuitov, kde spoločne slávili sv. omšu za tvorcov a návštevníkov stránky.

Stránka prináša informácie zo všetkých zásadných, tém v ktorých sa Fórum kresťanských inštitúcií aktivít angažuje – Sociálna solidarita, Rodina, Pamäť a ľudské práva  a Medzinárodná spolupráca.

Do života ju svojim požehnaním sprevádzali  osobnosti laického apoštolátu z dôb totality, ako aj bratislavský eparcha Peter Rusnák, ktorý  je v rámci KBS delegovaný pre spoluprácu s laickými hnutiami a združeniami.

TK KBS informoval Jozef Predáč