Tipy na týždeň – Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, Večery s teológiou tela a duchovná obnova – Identita Božieho muža

Tipy na týždeň – Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, Večery s teológiou tela a duchovná obnova – Identita Božieho muža

V piatok 18. januára začína Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Okrem akcií súvisiacich s týmto týždňom, by sme Vám chceli dať do pozornosti aj stretnutia s názvom Večery s teológiou tela a duchovnú obnovu – IDENTITA Božieho muža. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

V rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý sa už tradične bude sláviť od 18. do 25. januára, sa aj na Slovensku uskutoční viacero ekumenických bohoslužieb. Viacdňový program chystajú v Žiline, kde sa budú konať Ekumenické modlitby kresťanov v rôznych cirkvách. Zapoja sa do nich rímskokatolícka a gréckokatolícka cirkev, evanjelická cirkev, cirkev baptistov a ďalšie, vždy so začiatkom o 18:00 hod. Ekumenické spoločenstvo cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice pozýva na ekumenickú bohoslužbu slova za jednotu kresťanov, ktorá sa uskutoční 21. januára 2019 o 18:00 hod. v Historickej radnici v Košiciach. Predseda KBS, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský sa v rámci týždňa modlitieb za jednotu kresťanov zúčastní na ekumenickej bohoslužbe v evanjelickom kostole v Dunajskej Lužnej, ktorá sa uskutoční 20. januára 2019 o 10:00 h.

Večery s teológiou tela

Pozývame Vás do Centra novej evanjelizácie Jána Pavla II. v Beckove, kde od 17. januára budú prebiehať stretnutia pod názvom Večery s teológiou tela. Stretnutia sú založené na katechézach Jána Pavla II. a približujú ľudskú lásku podľa Božieho plánu. Určené sú dospelým od 24 rokov, slobodným, zasnúbeným, manželským párom, tým, ktorí spolu chodia a zasväteným osobám. V jednotlivých témach sa postupne dozviete o tom, aké to bolo na počiatku medzi Adamom a Evou, čo spôsobil prvotný hriech, ale aj to, ako to bude vyzerať v nebi a aký význam má celoživotná zdržanlivosť, o sviatostnej povahe manželstva a láske a plodnosti. Stretnutia budú prebiehať od januára do júna každý druhý štvrtok vo večerných hodinách. Súčasťou každého bude čas na modlitbu, prednáška, rozjímanie nad Božím slovom a diskusia. Podujatie je organizované v spolupráci s Misijnou školou Karola Wojtylu.

IDENTITA Božieho muža

Do pozornosti Vám dávame aj duchovnú obnovu pre mužov vo veku 18 – 30 rokov, ktorá sa bude konať v dňoch 25. – 27. januára v Misijnom dome sv. Arnolda Janssena v Bratislave. Počas víkendu spolu s bratmi verbistami budeme uvažovať o spôsoboch, ako sa dá Božia vôľa spoznávať uprostred každodenných povinností života. Na pomoc si zoberieme príklad Božích mužov zo Svätého Písma a odporúčania pápeža Františka. Cieľom bude načúvať Pánovmu hlasu, aby sme mohli kráčať po jeho cestách. Počas duchovnej obnovy bude priestor na adoráciu, rozjímanie nad Božím Slovom, revíziu a upratanie priorít v tichu kláštora a v spoločenstve bratov. Prihlasovanie je možné do 20. januára.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.