Tipy na týždeň – Sprievod všetkých svätých, Manželstvo Misia Možná a duchovná obnova sv. Šarbel – tichosť preniknutá Bohom

Tipy na týždeň – Sprievod všetkých svätých, Manželstvo Misia Možná a duchovná obnova sv. Šarbel – tichosť preniknutá Bohom

Aj v tieto dušičkové dni, kedy viac myslíme na našich zosnulých, máme pre Vás pripravenú ponuku akcií, pri ktorých môžete aj Vy duchovne načerpať. Čaká nás Sprievod všetkých svätých, Manželstvo Misia Možná – Výchova detí a duchovná obnova Svätý Šarbel Machlúf – tichosť preniknutá Bohom. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Sprievod všetkých svätých

V predvečer Sviatku všetkých svätých, v utorok 31. októbra, chcú rodiny spolu s deťmi vniesť radostným a nenásilným spôsobom kresťanské hodnoty do verejného priestoru a tak ho posvätiť. Kresťania oslavujú svätých a nie kostry, strigy, strašidelné tekvice či zombíkov. Sprievod, na ktorý deti a ostatní prídu oblečení za svojich obľúbených svätých, sa začne o 16:00 hod. sv. omšou u Františkánov. Po nej o 17:00 hod. sa stretnú na Hlavnom námestí v Starom meste v Bratislave a v sprievode sa pôjde bratislavskými ulicami na Ondrejský cintorín, kde sa zapália sviečky pri hlavnom kríži. Bude to pekná príležitosť zažiť s deťmi výnimočný radostný rodinný čas.

Manželstvo Misia Možná – Výchova detí

V závere jesenných prázdnin pozývame všetkých rodičov na duchovný oddych a načerpanie nových podnetov do Rodinkova v Belušských Slatinách. Dom prijatia pre rodiny Rodinkovo je inšpirovaný štruktúrou podobného typu v talianskom mestečku Caresto a chce všetkým členom tradičnej rodiny ponúknuť priestor na duchovnú, duševnú a fyzickú regeneráciu a zároveň duchovné a formačné programy, aby každá rodina mohla fungovať čo najlepšie. Práve tu sa v dňoch 02. – 04. novembra bude konať duchovná obnova pod názvom Manželstvo Misia Možná – Výchova detí ponúka možnosť stretnúť sa s dobrým Bohom a jeho špeciálnym záujmom o život každého jedného z nás, obnoviť si svoju manželskú lásku a porozumenie, zažiť osvieženie, posilnenie a nový začiatok pri výchove detí.

Svätý Šarbel Machlúf – tichosť preniknutá Bohom

Pozývame na duchovnú obnovu ženy a mužov, ktorí túžia po Božom pokoji. Obnova pod názvom Svätý Šarbel Machlúf – tichosť prenisknutá Bohom sa bude konať v dňoch 9. – 11. novembra v kláštore redemptoristov v obci Kostolná – Záriečie. Svätý Šarbel sa stal prostredníkom, ktorý vedie ľudí k Bohu a vyzýva aj nás, aby sme sa Bohu odovzdali a nebáli sa ísť po ceste svätosti, ktorá je cestou každodenného života preniknutého Božou prítomnosťou. V jeho živote je viditeľná duchovná hĺbka, pokora, tichosť a nevýslovná láska k Bohu a k ľuďom. Kým žil, poznalo ho len málo ľudí, no po smrti sa stal vyhľadávaným. Svedčia o tom tisícky Cirkvou uznaných zázrakov na jeho príhovor. Prijmite aj Vy pozvanie zakúsiť Boha a jeho pomoc na príhovor svätého Šarbela.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes prinieslaVÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.