Tipy na týždeň – slávnosť sv. Františka, celodiecézna Odpustová slávnosť Obišovce a seminár o. J. Marettom

Tipy na týždeň – slávnosť sv. Františka, celodiecézna Odpustová slávnosť Obišovce a seminár o. J. Marettom

Aj v  mesiaci október, ktorý je zasvätený modlitbe posvätného ruženca, máme pre Vás pripravené zaujímavé tipy na duchovné akcie. Čaká nás slávnosť sv. Františka, celodiecézna Odpustová slávnosť Obišovce a Seminár o. J. Marettom: Zbav nás zlého. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Slávnosť sv. Františka s otcom biskupom Jozefom Haľkom

Srdečne Vás pozývame na slávnosť sv. Františka vo františkánskom kostole v Bratislave. Duchovná príprava na túto slávnosť bude inšpirovaná začínajúcou sa biskupskou synodou o mladých, povolaniach a rozlišovaní. V stredu 03. októbra privítame ako hosťa Dominika Letza – novicmajstra bratov dominikánov, ktorý bude počas svätej omše hovoriť na tému “Prijaté pozvanie a jeho ovocie”. Súčasťou stredajšieho programu bude aj pobožnosť Tranzitus, ktorou si pripomenieme Františkov prechod do večnosti. V deň slávnosti – 04. októbra, bude sv. omšu o 19.30 slúžiť otec biskup Jozef Haľko a po nej Vás srdečne pozývame na agapé.

Celodiecézna Odpustová slávnosť Obišovce

Pri príležitosti sviatku Ružencovej Panny Márie Vás pozývame na celodiecéznu odpustovú slávnosť do Diecézneho sanktuária v Obišovciach. V programe, ktorý začne v sobotu 06. októbra sú sv. omše slúžené za mladých, chorých, rodiny a rozpadnuté manželstvá, ďalej modlitby ruženca a celodiecézne večeradlo. Čaká nás aj hudobné pásmo “Anna Kolesárová” od Poetica musica, krížová cesta mladých a nočná adorácia. Slávnostnú sv. omšu, pri ktorej sa poďakujeme za dar svedectva blahoslavenej Anny Kolesárovej, bude celebrovať v nedeľu 07. októbra o 10.30 hod. J. Em. kardinál Jozef Tomko, emeritný prefekt  Kongregácie pre evanjelizáciu národov.

Seminár s o. Jozefom Marettom: Zbav nás zlého (1.časť)

Už teraz by sme Vám radi dali do pozornosti 1. časť seminára “Zbav nás zlého” pod vedením o. Jozefa Marettu. Seminár bude prebiehať v dňoch 30.11. – 02.12.2018 v hoteli Javorná v Drienici. Už niekoľko rokov sa teší veľkej obľube a svedectvá účastníkov potvrdzujú, že vďaka nemu sa menia životy ľudí. V dnešnej zložitej dobe je neraz ťažké nenechať sa oklamať Zlým, preto aj prednášky, ktoré sú súčasťou seminára, môžu pômocť zoznámiť sa s taktikou a spôsobmi vnímania Zlého. Otec Jozef Maretta je gréckokatolícky kňaz, pôsobiaci ako exorcista Prešovskej archieparchie od roku 2004 a autorom viacerých kníh. Počet účastníkov seminára je obmedzený, preto Vás pozývame, aby ste sa prihlásili čo najskôr.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.