Tipy na týždeň – Národná púť v Šaštíne, Medzinárodný ekumenický koncert a Seminár Otcovo srdce

Tipy na týždeň – Národná púť v Šaštíne, Medzinárodný ekumenický koncert a Seminár Otcovo srdce

Ak premýšľate ako v septembri obohatiť svoj duchovný aj kultúrny život, máme pre Vás výber zo širokej ponuky takýchto akcií. Čaká nás Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, Medzinárodný ekumenický koncert 2018 a Seminár Otcovo srdce v Trstenej. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne

Národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach privíta 15. septembra 2018 tisíce veriacich z celého Slovenska pri príležitosti celonárodnej púte a sviatku Patrónky Slovenska. Súčasťou púte v dňoch 14. – 16. septembra 2018 bude aj stretnutie mládeže Bratislavskej arcidiecézy CLIPTIME 2018 s mottom “BEZ STRACHU”. Toto stretnutie začne už v piatok popoludní akciou POSTOPACHTITUSA, jedná sa o pešiu púť s otcom biskupom Jozefom Haľkom od brehov Moravy do Šaštína po stopách blahoslaveného Titusa Zemana. Vrcholom národnej púte bude sobotná sv. omša o 10.30 hod. s hlavným kazateľom Mons. Milanom Lachom SJ, eparchiálnym biskupom Eparchie Parma (USA). Program bude pokračovať do nedele 16. septembra viacerými svätými omšami, sprievodnými akciami a ukončí ho Púť seniorov a chorých.

Medzinárodný ekumenický koncert 2018

V nedeľu 16. septembra 2018 o 18.00 hod. sa v historickej budove SND v Bratislave uskutoční už v poradí 14. medzinárodný ekumenický koncert organizovaný občianskym združenie NAPS (Naše aktivity pre Slovensko). Hlavnou ideou týchto ekumenických koncertov je umením spájať ľudí, prehlbovať dialóg a toleranciu medzi národmi a stúpencami rozličných náboženských tradícií. Doteraz na ňom vystúpili mnohí umelci zo Slovenska, Cypru, Česka, Jordánska, Rumunska, a okolitých krajín. Ekumenické podujatia podporili viaceré zahraničné autority. Morálnu záštitu nad podujatím prevzali J.Em.Mons.Ján Orosch – trnavský arcibiskup, vladyka Ján Babjak – prešovský arcibiskup a metropolita gr.-kat. cirkvi na Slovensku, ako aj predstavitelia ďalších cirkví a organizácií.

Seminár Otcovo srdce

Pozývame Vás na Seminár Otcovo srdce, ktorý sa uskutoční 20. – 25. septembra 2018 v Oravskom centre mládeži v Trstenej s hosťami Robertom a Vicki de Hoxar z Anglicka a ich tímom. Seminár Otcovo srdce je zameraný na zakúsenie Božej otcovskej lásky, dobroty, odpustenia a prijatia; zakorenenie v identite Božích synov a dcér a uzdravenie vnútorných zranení. Je určený pre každého, ľudia s ťažkým rodinným pozadím často prežijú veľký posun a uzdravenie. Program tvoria vyučovania plné osobných svedectiev a modlitieb za účastníkov. Organizuje ho Oravské centrum mládeže v spolupráci s OZ V.I.A.C..

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.