Lídri kresťanských spoločenstiev v kampani #prihlasimeSa✅

Lídri kresťanských spoločenstiev v kampani #prihlasimeSa✅

Útoky na kresťanstvo a Cirkev znášame z každej strany. Politika, školstvo, médiá, kultúra sú v mnohom nastavené proti kresťanstvu a proti Cirkvi. Toto sa nakoniec prejavilo aj v súvislosti so sčítaním obyvateľov, kedy viacero organizácií i jednotlivcov nabádalo ľudí, aby sa neprihlásili k viere a tak manipulovali štatistické údaje.
Na pôde Fóra kresťanských inštitúcií sme preto iniciovali kampaň #prihlasimeSakde sme prostredníctvom viacerých známych osobností pozývali ľudí prihlásiť sa k viere. Sme radi, že kampaň podporili také osobnosti ako Božidara Turzonovová, Štefan Bučko, Ján Gallovič, Ľubomír Feldek, Skyva, Ondrej Kandráč, Prof. Stern a mnohí ďalší. 

Do kampane #prihlasimeSa sa zapojili aj lídri kresťanských spoločenstiev. Natočili video o tom, prečo považujú za dôležité prihlásiť sa k viere pri sčítaní obyvateľstva. Iniciatívou #prihlasimeSa chceme prispieť k pravdivému a férovému sčítaniu obyvateľov a povzbudiť sa navzájom k prihláseniu sa k Cirkvi, do ktorej patríme. Cirkev je naším spoločenstvom, rodinou a domovom. Má aj vonkajší prvok, ale zároveň ponúka oveľa viac. Spoločenstvo veriacich je pre spoločnosť neoceniteľným prínosom. Pomáha núdznym, vzdeláva, pozdvihuje kultúru, a zároveň nás aj sprevádza v prežívaní každodenného života až za hrob.
Tým, že sa k tomuto spoločenstvu prihlásime, sme jeho súčasťou a pomáhame ho budovať.

Video s lídrami kresťanských spoločenstiev v kampani #prihlasimeSa si môžete pozrieť TU.

Sme na jednej lodi a na Cirkvi nám záleží. Vieme, že na Cirkvi záleží aj Vám. Aby sa kampaň #prihlasimeSa dostala viac medzi ľudí, potrebujeme Vašu pomoc. Chceme, aby video videli stovky ľudí na sociálnych sieťach. Prosíme preto, zdieľajte toto video a prepošlite tento email Vašim priateľom, príbuzným a známym.
Do konca sčítania ostávajú už len necelé dva týždne a doteraz sa sčítalo asi 3.5 milióna obyvateľov. Stále ostávajú takmer dva milióny ľudí, ktorí majú možnosť zapojiť sa do sčítania a prihlásiť sa aj k svojej viere. Času už nie je veľa. Prosíme, zdieľajte a preposielajte ešte dnes. Ďakujeme!
Zároveň Vás pozývame na vynovenú stránku www.prihlasimesa.sk, ktorá má nový obsah aj vizuál.
Všetky naše videá, ktoré sme uverejnili si môžete pozrieť tu.