Hľadáme dobrovoľníkov na 25. výročie Sviečkovej manifestácie

Hľadáme dobrovoľníkov na 25. výročie Sviečkovej manifestácie

Pri pamätníku Sviečkovej manifestácie (2012)Už o niekoľko dní si Slovensko pripomenie 25. výročie Sviečkovej manifestácie, ktorá vstúpila do dejín ako jeden z najvýznamnejších verejných prejavov odporu voči komunistickému režimu v bývalom Československu. Organizátori osláv chystajú zaujímavý program a pri jeho príprave hľadajú dobrovoľníkov.

Pomoc potrebujú pri propagácii podujatia, napríklad distribúciou plagátov, a tiež v hlavný deň osláv – 25. marca pri svätej omši a verejnom zhromaždení.   Záujemcovia môžu posielať maily na adresu dobrovolnik@fki.sk.

Hlavným organizátorom osláv bude aj tento rok Fórum kresťanských inštitúcií (FKI), ktoré aktivity chystá v spolupráci s partnerskými organizáciami. Oslavy odštartujú už v sobotu 23. marca vystúpením umeleckého súboru Lúčnica v bratislavskej Katedrále sv. Martina. Následne v nedeľu bude na Hviezdoslavovom námestí v hlavnom meste festival Kvetnej nedele – Vikvetfest a popoludní  si v kine Mladosť môžu záujemcovia prísť pozrieť filmy o období komunizmu. Spomienkové podujatia vyvrcholia v deň výročia 25. marca v Bratislave slávnostným kolokviom, svätou omšou o 16.30 hod. v Katedrále sv. Martina a verejným zhromaždením na Hviezdoslavovom námestí.