Deň rodiny 2013 odštartovali v Košiciach

Deň rodiny 2013 odštartovali v Košiciach

Deň rodiny v Košiciach 2013
Deň rodiny v Košiciach 2013, (c) Gabriel Tutoky

Počas prvej májovej soboty zaplnili Hlavnú ulicu v Košiciach stovky rodín, ktoré prišli osláviť Deň rodiny. Ten už tradične začína na východe Slovenska a je prvým ohnivkom v reťazi kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny budú až do polovice júna prebiehať počas víkendov vo viac ako dvadsiatich mestách a obciach Slovenska.

Prirodzenú rodinu, založenú na manželstve muža a ženy, ktorí s láskou prijímajú deti ako dar prišli do centra Košíc na Hlavnú ulicu zviditeľniť a osláviť stovky rodín. O príjemný vstup do celého podujatia sa postarali hudobníci z Klasik bandu. Svoje ÁNO prirodzenej rodine prišli z pódia pri Dolnej bráne povedať nahlas aj víťazka prvého ročníka súťaže Slovensko hľadá Superstar Katka Koščová, zástupca U. S. Steel Košice, predstavitelia mesta a Cirkvi, zoskupenie Klasik band, spoločenstvo Maranatha, či herci divadielka Traláčikovia s hrou Janko Hraško.

 Popri programe na pódiu prebiehal sprievodný program. Košičania sa mohli na Trhu prodinných organizácií zoznámiť ich ponukou a aktivitami, mali možnosť využiť odborné konzultácie pre manželov, rodičov a vychovávateľov. Samozrejme nechýbala Cesta za rodinným šťastím pripravená zo športovo-zábavných aktivít pre deti, rodičov, starých rodičov sprevádzané rozprávkovými bytosťami či obľúbené maľovanie na tvár a detské atrakcie – skákajúci hrad, detská manéž, detský vláčik.

„Deň rodiny sa nám vydaril nad očakávanie“ – skonštatovala Ing. Katarína Nováková, koordinátorka podujatia z Inštitútu rodiny. „Sme radi, že naša námaha, pomoc mesta, Fóra kresťanských inštitúcií a stovky dobrovoľníkov priniesla tieto spokojné tváre ľudí naokolo. Je pre nás radosť vidieť ako sa spoločne zabávajú celé rodiny, deti ťahajú otca mamu od atrakcie k súťažiam, vychutnávajú si spoločný čas.“

 Kultúrno-spoločenské verejné podujatia na ktorých zaznie motto projektu Dňa rodiny 2013 „… aby deti otca mali, aby mali mamu!“ organizované v rámci celoslovensky koordinovaného projektu Fóra kresťanských inštitúcií sú pripravené aj v Leviciach, Cíferi a Michalovciach (18.5), Banskej Bystrici, Púchove a Žiline (19.5), Nitre, Trnave a Bratislave (26.5),Lieseku (2.6) a Prešove (9.6).

Konkrétnejšie informácie sa priebežne zverejňujú na

Kontakt: Ing. Jozef Predáč, 0903 982 097, celoslovenský koordinátor Dňa rodiny 2013