16. marec 2013: Bratislava za život

16. marec 2013: Bratislava za život

Bratislava za život 2013Fórum kresťanských inštitúcií podporuje a pozýva členské organizácie, ich členov ako aj všetkých ľudí zúčastniť sa Bratislavského pochodu za život, ktorý sa uskutoční už v túto sobotu 16. marca 2013 v rámci kampane ku Dňu počatého dieťaťa.

Pochod ktorého cieľom je upozorniť verejnosť na to, že každý ľudský život je veľký dar, ktorý v sebe skrýva úžasný potenciál, a že každý človek vrátane nenarodených, starých a chorých si zaslúži našu úctu a ochranu, organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa a Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku v spolupráci s Fórom života.

Program sa začne o 15.00 hod. na Hviezdoslavovom námestí zhromaždením, na ktorom odznejú krátke prejavy pro-life aktivistov a svedectvá ľudí s ich zaujímavými príbehmi. Vystúpia napríklad Alena Čermáková, Marián Čekovský, Marcela Dobešová (Fórum života), Juraj Šúst (Spoločenstvo Ladislava Hanusa) a Patrik Daniška (Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku). Účastníci zhromaždenia sa môžu tešiť aj na hudobný program, ktorý bude vhodne dopĺňať hovorené slovo vystupujúcich.

Samotný Pochod za život, ktorý bude nasledovať bezprostredne po skončení verejného zhromaždenia ulicami Bratislavy bude viesť z Hviezdoslavového námestia do Medickej záhrady.  Program sobotňajšieho popoludnia ukončí svätá omša, ktorú bude celebrovať jeden z našich biskupov o 18:30  v Katedrále sv. Martina.

Viac informácii k pripravovanému Pochodu nájdete na: www.bratislavazazivot.sk,

Facebook EventVýveska